sobota, 11 kwietnia 2015

Francja, Paryż - Dzień 2 - Eiffel Tower, Arc de triomphe

Hej,
Paryż to wspaniałe oraz piękne miasto. Miasto mody gdzie przechodząc uliczkami nie było rzeczy która by nie wpadła kobiecie w oko. Wielkie oraz popularne miasta mają to do siebie, że oprócz pięknych, dużych czy małych uliczek można również napotkać mnóstwo oszustów jak i nie miłych ludzi. Z doświadczenia wiem ,że pracujące osoby w Paryżu to zazwyczaj bardzo niezadowolone osoby. Paryż posiada mnóstwo żebrających osób siedzących na poboczach różnych sklepów, z dziećmi nie zważając uwagi na czas czy pogodę. Można się również łatwo złapać na osoby udawające nie pełno sprawne. 
Zwiedzając Paryż w 3 dni miałam szanase zauważyć dziwny nawyk osób mieszkających w Paryżu , szczególnie czarno skórych którzy bez interesownie potrafią całymi dniami stać przed danym oraz praktycznie każdym sklepem. Nie wiem dokładnie w jakim celu to robią aczkolwiek zdążyło mnie to zaciekawić. 
Drugiego dnia zwiedzania wybraliśmy się by obejrzeć bardzo wszystkim dobrze znaną oraz popularną wierze Eiffela gdzie skrycie była moim małym spełnionym już marzeniem. Jest piękna, ogromna. Wierze Eiffel podziwialiśmy z samego rana, następnym celem wycieczki dnia drugiego był również piękny oraz bardzo znany Łuk Triumfalny. Miło było podziwiać tak historyczne zabytki. Atrakcją dnia był występ śmiesznych, u talentowanych tancerzy, którzy pozostawili nam super wspomnienia. Po Paryżu poruszaliśmy się metrem, czytając z mapy bardzo mi się spodobało.
Tego samego wieczoru mieliśmy okazje również podziwiać zapaloną nocą Wierze Eiffel, która mruga tysiącem światełek o każdej rozpoczynającej się godzinie. 
Sami popatrzcie. 


1 komentarz:

Dziękuje za każdy dodany tu komentarz.
Spam oraz obrazliwe moją osobe komentarze nie będą akceptowane.